конспект уроку 5 клас українська мова спрощення в групах приголосних

конспект уроку 5 клас українська мова спрощення в групах приголосних


Конспект комбінованого уроку в 5 класі на тему: «Спрощення в групах приголосних». Складений до підручника:Єрмоленко С. Я. Українська мова : підруч. для 5 к. Мета: надати знання учнями про спрощення приголосних; розвивати орфографічні та орфоепічні вміння; виховувати повагу до рідної мови. Тип уроку: комбінований. Підручник. Єрмоленко С. Я. Українська мова : підруч. для 5 класу ЗНЗ / С. Я. Єрмоленко, В. Т. Сичова. − К. : Грамота, 2013. − 295 с.


Досягненню милозвучності мови сприяє спрощення в групах приголосних та рівномірне чергування голосних і приголосних звуків. честь — чесний підняв угору. користь — корисний степ і ліс. 4. Проаналізуйте слова. У яких із них відбулося спрощення в групах приголосних? Перепишіть, позначаючи орфограми. Зробіть фонетичний розбір слова щасливий. Щасливий, корисний, виїзний, зловісний, якісний, кількісний, заздрісний, безжалісний, безкорисливий, доблесний. 5. Самодиктант. Робота в групах (2 групам). 1-ша група. Запишіть слова, в яких не відбувається спрощення в групах приголосних. З деякими словами складіть речення. 2-га група.


Конспект на урок Українська мова скачати. 5 клас Тема уроку. Спрощення у групах приголосних. Опис документу: Мета уроку. Ознайомити учнів зі спрощенням у групах приголосних; формувати у них уявлення про спрощення приголосних; допомогти п’ятикласникам засвоїти написання відповідних орфограм; працювати над збагаченням словникового запасу учнів; виховувати в дітей розуміння краси, милозвучності мови. Гортаючи сторінки підручника «Рідна мова», вона зацікавилася темою «Спрощення в групах приголосних». Саме цю тему ми і будемо сьогодні вивчати (запис і на дошці, і в зошитах). Їй було важко зрозуміти, адже в словах (вони записані на дошці кольоровою крейдою) різне написання


Мета: навчальна: надати знання учнями про спрощення приголосних; формувати орфографічні й орфоепічні вміння; розвивальна: розвивати навички слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення; навички виразного читання; розвивати логічне мислення, творчу уяву; мовленнєві навички; виховна: виховувати повагу до сім'ї, родини, Батьківщини. Внутрішньопредметні зв'язки.


План-конспект уроку на заявлену тему з мультимедійною підтримкою (медіапрезентація додається), мета якого – дати поняття про спрощення в групах приголосних; виробляти навички правильного запису слів зі спрощенням у групах приголосних; розвивати мовний слух і пам’ять, виховувати правописну пильність.


Спрощення в групах приголосних. Конспект уроку з української мови у 5-му класі. Мета уроку: розкрити особливості такого мовного явища, як спрощення в групах приголосних; удосконалювати навички правильної вимови звуків української мови; розвивати навички правильного написання слів, у яких відбувається спрощення; формувати вміння записувати слова фонетичною транскрипцією; розвивати фонетичний слух, увагу, пам'ять; виховувати інтерес учнів до мови. Хід уроку: І. Актуалізація опорних знань. 1. Зробити звуковий запис слів.


План-конспект уроку української мови. 5 клас. Тема: Спрощення в групах приголосних. Мета: дати учням поняття спрощення в групах приголосних і досягти усвідомлення ними цього явища; формувати вміння вимовляти слова зі спрощенням, розпізнавати орфограму і пояснювати написання, спираючись на правило; розвивати мовлення, пам’ять, аналітичне мислення; виховувати інтерес до рідної мови. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання: мультимедійна презентація, словник іншомовних слів, підручник Заболотний О.В. Українська мова. 5 клас: Підручн. для загальноосвіт. навч. закл. – К.: Генеза. 2013.


Рідна мова 5 клас плани-конспекти уроків. Фонетика. Орфоепія. Орфографія. Урок № 67. Тема. Спрощення в групах приголосних. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення. Мета: · навчальна: надати знання учнями проспрощення приголосних; формувати орфографічні й орфоепічні вміння; · розвивальна: розвивати навички слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення; навички виразного читання; розвивати логічне мислення, творчу уяву; мовленнєві навички; · виховна: виховувати повагу до сім’ї, родини, Батьківщини. Внутрішньопредметні зв'язки: фразеологія, орфографія, орфоепія,.


Перекладіть українською мовою і запишіть. Підкресліть групи приголосних, у яких відбулося спрощення. Счастливый, радостный, несчастный, количественный, шестнадцать, поздний, выездной, костлявый, контрастный, участник, полезный, честный, областной, жалостливый. Від поданих іменників утворіть прикметники. IX.підбиття підсумків уроку. 1.Чому у словах відбувається спрощення? 2.У яких групах приголосних відбувається спрощення у вимові і на письмі? 3.У яких словах спрощення не відбувається? 4.У яких словах спрощення не передається на письмі? X.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Картки. Перекладіть українською мовою і запишіть. Підкресліть групи приголосних, у яких відбулося спрощення.


Тема. Спрощення в групах приголосних. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення. Мета: □ навчальна: надати знання учнями про спрощення приголосних; формувати орфографічні й орфоепічні вміння; □ розвивальна: розвивати навички слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення; навички виразного читання; розвивати логічне мислення, творчу уяву; мовленнєві навички; □ виховна: виховувати повагу до сім’ї, родини, Батьківщини. …


Тема: Спрощення в групах приголосних Мета уроку: досягти усвідомлення учнями явища спрощення у групах приголосних; сформувати у школярів уявлення про спрощення приголосних, вміння написання відповідних орфограм, удосконалювати навички правильної вимови звуків української мови;розвивати усне і писемне мовлення, зорову та слухову пам'ять, аналітичне мислення; виховувати інтерес учнів до мови. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Автор: Савченко Альона Василівна, вчитель української мови та літератури Мостівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 5_klas__sproshchennya.docx - 32.46 KB. 5_klas_sproshchenn.


Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української мови 5 клас (нова програма). Урок № 67 Спрощення в групах приголосних. Урок № 67. Спрощення в групах приголосних. Мета: ознайомити учнів з орфограмою «Спрощення в групах приголосних» та забезпечити її засвоєння; розвивати усне й писемне мовлення, логічне мислення, пам’ять, уміння аналізувати мовні явища; удосконалювати навички роботи з підручником. Очікувані результати: учні розпізнають у словах і словосполученнях явище спрощення; вимовляють приголосні звуки відповідно до орфоепічних норм; правильно пишут.


Тема уроку: Спрощення в групах приголосних. Мета уроку: забезпечити засвоєння учнями знань про спрощення в групах приголосних; вчити розпізнавати дане мовне явище в словах, реченнях; вимовляти приголосні звуки відповідно до . про каліграфічне письмо, розвивати організаційні вміння; сприяти розвитку ініціативності, вмінню критично оцінювати, пізнавати; виховувати високу мовну культурну життєво спроможну особистість з певними життєвими якостями: чесність, наполегливість, бажання досягти успіху, здатну любити і шанувати українську мову, національно свідомого громадянина, патріота своєї країни. Автор


Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 5 клас. Повні уроки>> Українська мова: Спрощення в групах приголосних. Повні уроки. Тема уроку: Спрощення в групах приголосних. Содержание. 1 Мета уроку. Чи знаєте ви слова української мови, де поряд ужито п’ять приголосних звуків? Засвоєння нового матеріалу. В українській мові при словозміні та словотворенні відбувається збіг кількох приголосних, що утруднює вимову. Тому в процесі мовлення один з приголосних (як правило, середній) випадає, відповідно група приголосних стає легшою для вимови. Спрощення відбувається найчастіше у таких групах приголосних: (ЖДН) – (ЖН): тиждень – тижня; (ЗДН) – (ЗН): проїзд – проїзний


Українська мова славиться своєю милозвучністю, яка досягається уникненням скупчення кількох приголосних. Милозвучність досягається різними засобами: чергуванням окремих голосних і приголосних, використанням паралельних форм слів. Окрім того, милозвучність досягається шляхом спрощення в групах приголосних (в усній вимові та на письмі). Тоді один зі звуків випадає. Спрощення — це випадання середнього звука в групах приголосних. 2) Спрощення в групах приголосних -ждн-, -здн-, -стн-, -стл-. У групах приголосних -ждн-, -здн-, -стл-, -стн- при зміні слова випадають [д] і [т]:тиждень — тижня — тижневий; проїзд — проїзний; вість — вісник, користь — корисний тощо. 3) Винятки з правила.


Спрощення в групах приголосних. 10:16 AM. Українська мова, 5 клас Тема. Спрощення в групах приголосних. Тема. Спрощення в групах приголосних. Мета: розкрити поняття про спрощення в групах приголосних, виробляти навички правильного запису слів із спрощенням у групах приголосних; розвивати правописну пильність; виховувати любов до українського слова. Тип уроку: комбінований. Матеріальне забезпечення: експрес-посібник, мультимедійна дошка. Перебіг уроку. І. Організаційний момент. ІІ.


В українській мові відбувається спрощення груп приголосних, що сприяє поліпшенню її мелодійності. 1. У групах приголосних -ждн-, -здн-, -стл-, -стн- випадають д і т, які при зміні слова з’являються: корисиний – користь, чесний – честь, поїзний – поїзд, щасливий – щастя, якісний – якість, улесливий – лестощі. Виняток становлять слова: зап’ястний, кістлявий, пестливий, хвастливий, хвастнути, хворостняк, шістнадцять, в яких літера т зберігається. Вправа 7. Складіть речення з поданими словами, пам’ятаючи, що в них спрощення в групах приголосних на письмі не відбувається. Журналістський, шістнадцять, хвастливий, пестливий, конт- растний, агентство, зап’ястний, гігантський, студентський, туристський.


Конспект уроку з української мови в 5 класі. ТЕМА: Спрощення в групах приголосних. Мета уроку: розкрити особливості такого мовного явища, як спрощення в групах приголосних; розвивати навички правильного написання слів, в яких відбувається спрощення; визначати орфограму «Спрощення в групах приголосних»; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення; виховувати любов до України, до звичаїв рідного народу. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: картки, таблиця, підручник з української мови (автори: Глазова О., Кузнецов Ю). Хід уроку. I. Оргмомент.


Головна » Презентації з української мови. Презентація на тему: Спрощення в групах приголосних. Завантажити презентацію. Отримати код. Мета дати учням поняття про спрощення в групах приголосних; формувати вміння вимовляти слова, в яких відбувається спрощення в групах приголосних, розпізнавати орфограму й обґрунтовувати за допомогою правил, помічати й виправляти орфоепічні та орфографічні помилки на вивчене правило; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення. Слайд 3.


ДН 5-А укр.мова.pptx. Количество слайдов: 7. СПРОЩЕННЯ В ГРУПАХ ПРИГОЛОСНИХ Для 5 -А класу Учитель: Грома. Дослідження – обгрунтування. Знайдіть слова, в яких відбуваються такі фонетичні процеси, як уподібнення приголосних і наближення голосних. Підкресліть відповідні орфограми. Легкий весняний вітерець ніжно торкнеться вершечків дерев, і ті шелеснуть від його подиху, розсипаючи краплини роси.


українська мова зошит для контрольн. by nikonatbkru 98882 views. Share SlideShare. Facebook. спрощення приголосних 5 клас. 1. * 2. Вимовте вголос: «Фрунзик Мкртчян» Фрунзик Мкртчян - актор театру і кіно, народний артист Вірменії. 3. Утворіть прикметники від поданих слів тиждень проїзд щастя радістьУкраїнська мова уникає збігу трьох, іноді й двох близькихза творенням приголосних.Якщо під час словотворення чи словозміни виникає такийзбіг приголосних, то один з них, переважно середній,випадає. Спрощення в групах приголосних. 4. Спрощення приголосних відбувається Тижневий - тиждень -ждн- Проїзний – проїзд Щасливий – щастя -жн- Радісний – радість Масний - масло -здн- -стн- -стл- -зн- -сн- .


Урок з теми Коли спрощення відбувається. Теоретичні матеріали та завдання Українська мова, 5 клас. МiйКлас — онлайн школа нового покоління. Спрощення приголосних відбувається в таких групах приголосних: [ждн], [здн] → [жн], [зн] (випадає д): проїздити – проїзний, тиждень – тижня; [зкн], [скн] → [зн], [сн] (випадає к): брязкіт — брязнути, тріск — тріснути, писк — писнути (рідше — пискнути)

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

чудо пропись илюхина ответы часть 3 страница 25

гдз по английскому first insights into business

гдз англійська мова get 200 book 1